×

Cégvédelmi megoldások

     

Figyelem! Kérjük, az értelmezésénél a megjelenés időpontját (1998. június 15.) vegye figyelembe!

Megjelent A Munkaadó Lapja 6. számában (1998. június 15.)

 

A biztonságtechnika és cégvédelem immár Magyarországon is különös jelentőségre tett szert. A folyamat kezdete a rendszerváltozás idejére tehető. Nem mintha 1989 előtt ez a tevékenység nem létezett volna, ám a megelőző évtizedekben ezt a feladatot maga az állam vállalta magára, felhasználva saját végrehajtó szerveit. Ma e területen is megjelentek a piaci alapon működő szolgáltatók.

 

A vállalatok védelme titok tárgya. Különösen azután, hogy tágra nyíltak a kapuk a külföldi vállalkozások előtt, így a szükségszerűen kialakult versenyhelyzetben egy-egy "jó" információ ma már aranyat ér – sokszor a szó valódi értelmében is.

Technikai megoldások

Ennek megfelelően megteremtődtek az ipari, gazdasági hírszerzés létjogosultságának feltételei, az erre a tevékenységre szakosodott – rendszerint álcázott – vállalkozások szolgáltatásai felértékelődtek. Ugyanakkor értelemszerűen keresett lett a vállalkozások védelmére alakult cégek nyújtotta szolgáltatás.

A hirtelen támadt igény kielégítésére az évtized elején egymás után alakultak az őrző-védő bt.-k és kft.-k. Számuk oly rohamosan növekedett, hogy az ebben a szférában foglalkoztatott létszám hamarosan elérte, majd meghaladta a rendőrség összlétszámát, miközben az alacsony szakmai felkészültségű és megfelelő jogi háttér nélküli cégek leginkább csak demonstratív jelleggel látták el a vállalkozások védelmét. Az alacsony szakmai értékű élőerő mellett a gyenge minőségű technikai felszerelések és berendezések is kétségessé tették a védelem hatékonyságát. Pedig – jobb híján – sok-sok ilyetén áru kelt el jó áron ebben az időben. Tegyük azért hozzá, hogy komolyabb riasztó vagy védelmi rendszer kiépítéséhez lényegében hiányzott akkoriban a megfelelő infrastruktúra is. Így, ha valamelyik cég igényesen kívánta szavatolni biztonságát, az nagyon drága volt.

Védelmi szintek

A megfelelő védettség ma is komoly pénzbe kerül, viszont az elmúlt nyolc év alatt legalább nagyjából körvonalazódott az őrző-védő szakmában számító cégek listája, továbbá ugrásszerűen nőtt a választható technikai berendezések színvonala is. Legalább van kínálat és választék.

Gyenes Levente, az Escort Védelmi Szolgálat ügyvezető igazgatója, a Testőrszövetség elnöke, biztonságtechnikai szakember véleménye szerint a cégeket többféle veszélytől kell megvédeni:

  • saját dolgozók ellen,
  • külső személyek ellen.

A védelem alapelveit a megrendelő által meghatározott cél szerint kell kialakítani, a lehetőségek függvényében.

Ezek:

  • technikai eszközök, berendezések (riasztók, érzékelők, kamerák),
  • élőerő alkalmazása (őrök, biztonsági emberek, operatív, civil ruhás ellenőrök – elsősorban belső védelemre).

Az ideális természetesen a komplex védelem, azaz az elektronikai, mechanikai védelem kombinálva a szakosodott élőerővel. Ha valakinek az a gondja, hogy a cégből belső információk szivárognak ki, akkor belső védelemre kell felkészülni. Nem az a fontos, hogy két-három biztonsági őr őrkutyával járkáljon az épület körül. Ez a megoldás jó lehet ugyanakkor a vállalati telephelyen, ha esetleg az árukészletből tűnnek el kisebb-nagyobb értékek.

Az irodaházak előcsarnokába recepcióst, portási feladattal megbízott és nem biztonsági őr kinézetű munkatársat kell állítani. Az ő személye hivatott demonstrálni: errefelé rend van. Mellette néhány rendész is ténykedik, akik azt ellenőrzik, jogosult-e az illető belépni egy-egy irodába vagy szintre.

Belső védelem

Nagyobb figyelmet kell fordítni az adat- és információkiáramlás megakadályozására. A különböző adathordozók és információhordozók védelme tehát a következő lépés. Telefontitkosító, faxtitkosító, esetleg kódszámozott fénymásoló gép – ahol minden alkalmazottnak van egy személyre szóló kódja, amit be kell ütnie, ha dolgozni akar a gépen -, amely számítógéppel kombinálva megőrzi, mi az, amit fénymásolt, azaz a számítógép magát a képet menti el saját winchesterébe, a használó azonosítókódjával együtt. A menedzsment telefonjait, faxkészülékeit természetesen – lehetőség szerint – meg kell óvni a lehallgatástól. Gyenes Levente szerint a cégvédelem tervezésénél elsődleges feladat a maximális, mindenre kiterjedő koncepció kidolgozása, az első nagyon fontos lépés, azaz meg kell határozni, mi a teljes védelem. Ebben benne van a legfelsőbb vezetőknek a személyi biztosítása, a testőrszolgálat is. Ezután lehet választani fontossági sorrendben, mi az, ami elhagyható, s mi az, ami nem.

Egy ember kevés

A szakember véleményezése és az ehhez tartozó árajánlat alapján a menedzsment hozhat döntést arról, mi a védelem szükséges mértéke, és szembeállítja azt a gazdaságossággal. A gyakorlatban ez nincs mindig összhangban. Tapasztalatokra támaszkodva a szakember állítja, Magyarországon a biztonságukon szeretnek spórolni az emberek. Így van ez annak ellenére, hogy az egyeztető beszélgetéseken sokszor kiderül: az elszenvedett kár éves szinten többszöröse annak, amibe a cég megbízható védelme kerülne...

A profi védelemnek ára van. Egy átlagos biztonsági őr ma négyszáz forintba kerül óránként. Komolyabb felkészültségű szakember 700-1000 forintig kapható, a szakavatott testőr szolgálata 1000-1500-ba kerül ugyanennyi időre. De egy ember nem ember, ez csapatmunka, ahol a feladatok elvégzéséhez minimum néggyel kell megszorozni embert s költséget egyaránt.

Hanem nehéz a választás. Rendőrségi vélemény szerint – ők adják ki a kérelmező cégek engedélyeit – Magyarországon jelenleg 4200 vagyonvédelemmel foglalkozó vállalkozás van. Ezek összesen 65 000 foglalkoztatottat alkalmaznak. A vagyonvédők belső adatai szerint viszont az alkalmazottak létszáma ennek kétszerese. A szakmabeliek is elismerik, hogy ennek a hatalmas létszámnak jó, ha tíz százaléka nevezhető profinak. Döntően azok, akik korábban különböző rendőrségi, nemzetbiztonsági szakszolgálatoknál dolgoztak és a jobb megélhetés reményében mentek át a civil szférába.

Árképzés

A vagyonvédő cégeknél megrendelhető szolgáltatások ára sok mindent elárulhat arról, mennyire komoly céggel áll szemben a leendő megrendelő. A piaci ár alatti, irreálisan nyomott ár jelzésértékű. A kevéssé képzett, kis létszámmal dolgozó vagyonvédő társaságok egy-egy tenderen olyan ajánlatokat tesznek, amelyekből kiderül: az ajánlattevő nem képes a feladatot elvégezni. Figyelnie kell a megrendelőnek arra is, hogy a foglalkoztatni kívánt őrző-védő cég milyen biztosítással rendelkezik. Általában mindegyiknek van kötelező alapbiztosítása. A megbízó persze követelhet ennél többet, de a követelmények teljesülését ellenőriznie kell. A gyakorlatban ugyanis virágkorát éli a szakzsargonban csak kamu biztosításként emlegetett szerződés. Ezek – bár a megrendelőt arról igyekeznek meggyőzni, hogy az ő biztonságát szolgálja – nem arról szólnak. A kötelező biztosítás alapján egy ügyletben a harmadik félnek okozott kárt téríti meg. Például az ügyfél őrzött területén betörőt kerget az őr, s amaz átdobja a kerítésen az általa ellopott holmit, ami uram bocsá! egy járókelő fejére esik. Ez esetben a biztosító a gyalogos kárát téríti meg. Az ügyfélnek okozott vagyoni hátrányról szó sem esik. Egyes cégek aztán lelkesen lobogtatják leendő ügyfeleik előtt ezt az akár ötvenmillió forintról szóló passzust, gondosan elhallgatva, hogy az a leendő partner számára semmiféle biztonságot nem ad. A biztosítók pedig boldogan kötnek – egyébként teljesen törvényesen – ilyesfajta ügyleteket, miután arra még nemigen akadt példa, hogy annak a bizonyos harmadik személynek komolyabb összeget kellett volna fizetniük.

Célszerű megbízás előtt átnézni a biztosítás mellékletét is, amiből világosan kiderül, milyen esetekben mennyit térít majd a biztosító. A szakember javasolja azt is: még a tárgyalások előtt el kell kérni a megbízandó cég adó- és tébépapírjait, a közterhek befizetéséről szóló igazolást. Mert amelyiknek sikerült néhány tízmillió forint tartozást felhalmoznia, ott valószínűleg gondok vannak, és ez – ahogy Gyenes Levente fogalmazott – megúsztathatja a megbízót is. 1992-ben gomba módra kezdtek szaporodni gyakorlatilag ellenőrizetlenül az őrző-védő cégek. A hatalmas piacon aztán hamarosan megjelent az alvilág is, s a bűnözők, miután megszerezték a szükséges belső információkat, elegánsan felmondták a partnerrel kötött szerződést. Aztán még aznap éjjel "valakik" ugyanezen információk birtokában kirabolták a céget.

Gondos választás

A személyi és vagyonvédelmi cégek működésére mindössze egyetlen irányadó előírás vonatkozik – túl a cégalapítással összefüggő törvényeken -, nevezetesen hogy a rendőrségnek engedélyezni kell a cég működését. Ez év májusáig még nem lépett életbe olyan vagyonvédelmi törvény, amely garanciákat nyújthatna vállalkozónak, megbízónak egyaránt. Ezen az állapoton nem segített az sem, hogy a vagyonvédők kamarába tömörültek, miután ennek a szervezetnek végső szankcionálási lehetősége – a tagságból való kizárás – könnyedén kivédhető. Másnap új néven, új céget kell alapítani, vagyis – tán a fentiekből kiderül – nem könnyű a választás...

Margóczi Győző, a Schild Kft. ügyvezetője cégével a honi élmezőnybe tartozik a DSC-féle elektronikai védelmi rendszerek hazai disztribútoraként. ő egyetért kollégája, Gyenes Levente véleményével a cégvédelem általános alapelveit illetően. A védelemtechnika fő profiljaként az elektronikus vagyonvédelmet, a betörés- és lopáskárok elleni védekezést jelöli meg. Ezen témakörhöz rendelt korszerű biztonságtechnikai eszközök szerinte ma már olyan színvonalon állnak Magyarországon is, hogy képesek hatékonyan védeni felhasználóik érdekeit.

Elektronikus vagyonvédelem

Adott objektum védelmi koncepcióját úgy kell kidolgozni, hogy a rendszer ne csak magát az épületet, de annak közvetlen környezetét is védje. Kamerarendszerekkel lehet s kell figyelni a környéket, feltérképezni a mozgást, mivel a gyakorlat szerint a behatolni készülők először mindig szemrevételezik az épületet. Többször megjelennek az adott területen, leparkolnak, körbejárják gyalogosan, fénykép- vagy videofelvételeket készítenek róla. Ezt a tevékenységet hivatottak a kamerák rögzíteni, amit később elemeznek, ezen keresztül ki lehet szűrni a készülődést.

A kerítés vonalának a védelme a következő lépés. Ehhez különböző technikák szükségesek a kerítés típusától függően, az infrasorompóktól kezdve a dróthálóba font speciális érzékelőkábelekig, amelyek az esetleges elvágást és átmászást is érzékelik, jelzik. A kert, ha van, szintén nem úszhatja meg, az illetéktelen behatolónak föld alá ásott, rádiófrekvenciás erőtereken, lépés- és rezgésérzékelőkön keresztül vezethet az útja a már az előbbiekben említett infraérzékelőkön kívül. A ház külső falának a védelme – a héjvédelem – a következő, amire a szakembernek fel kell hívnia leendő megrendelője figyelmét. Nyílászáró elektronikus védelmére, nyitás- és betörésérzékelőkre, sőt falbontás-érzékelőkre is szükség lehet.

Trezorvédelem

A ház belső tereinek védelmére a jól bevált infraérzékelők a legelterjedtebbek, de radar és fénysorompók is a rendszerbe állíthatók. Jelentős szerepet kaphat a tárgyvédelem kérdése, ezalatt elsősorban a trezorok, páncélszekrények értendők. A megközelítésre, rezgésre reagáló eszközök mellett detektorok érzékelhetik a fúrás, a hegesztés vagy az esetleges robbantás hangját.

Ha a behatoló valami véletlen folytán addig jutott, hogy ajtót nyithat a páncélszekrényen, jöhet számára a feketeleves a trezorban elhelyezhető fényérzékelő formájában, ami a nyitás pillanatában azonnal reagál. S még mindig nincs vége, mert elektronikus jelzésre aktiválódhatnak a trezorvédelmet szolgáló kémiai eszközök, amelyek cselekvőképtelenné teszik az illetéktelent, megakadályozva ezzel a páncélban őrzött értékek eltulajdonítását.

A másik fontos eleme a vagyonvédelemnek maga a lelkiismeretes, pontos emberi tevékenység, vagyis elengedhetetlen, hogy az adott technikát a szakember pontosan úgy szerelje be, ahogy' annak technológiáját meghatározták.

Elfelejtett munka

Jól felszerelt objektumba maga a szakember sem tud visszamenni, hacsak nem épített be olyan elemeket, amelyek lehetővé teszik számára a későbbi, talán nem legális visszatérést. Azonban a magára valamit is adó cég és munkatársai a telepítés után – mondhatni – elfelejtik a munkát, amelyről egyébként szerelési napló készül, így a rendőrségnek betörés esetén rendelkezésre áll, hogy ki, mikor, milyen technikát tervezett és szerelt be a védendő objektumba.

És végül egy lehetőség azoknak, akik szinte semmiben és senkiben nem bíznak meg, vagy csak egyszerűen tudni szeretnék, mit ér az a védelem, amit megvásároltak cégük számára. Keressék meg a székesfehérvári illetőségű BFP Security Kft.-t, ők az országban egyedülálló módon azzal foglalkoznak, hogy megtalálják a rést a védelmi falon. Azaz felkérésre embereik behatolnak a védett objektumokba, bizonyítva ezzel a tervezésben, kivitelezésben fellelhető hiányosságokat. Szakvéleményt adnak arról, hogyan szüntethető meg mindez, így – Jámbor Imre igazgató szavával élve – garantálják a biztonságot.

Figyelem! Kérjük, az értelmezésénél a megjelenés időpontját (1998. június 15.) vegye figyelembe!

dr. Horváth István
tanszékvezető, habilitált egyetemi docens, ügyvéd
ELTE ÁJK
dr. Bérces Kamilla
munkajogász
 
Dr. Petrovics Zoltán
egyetemi adjunktus
ELTE ÁJK és NKE
dr. Kártyás Gábor
habilitált egyetemi docens
PPKE JAK
dr. Takács Gábor
ügyvezető
Opus Simplex
dr. Monzák-Magyar Éva
munkajogász
 

Olvasócentrikus tartalom

„Az olvasó kérdez, a szerkesztő válaszol” évszázados műfaját mi kizárólagossá tettük. A honlapon fellelhető tartalmat a Google-hoz hasonló egyszerűen használható keresőrendszerrel láttunk el.

8394 oldalnyi terjedelem

A honlap mögött több mint 8394 A4-es oldalnyi munkaügyi „okosság” van. 2008 óta 4984 olvasói kérdésre 4984 választ adtak szakértőink.

Sokoldalú keresőrendszer

8394 oldalnyi terjedelmet csak „okos” keresővel lehet feltárni. Szerkesztőink a jellemző tartalom alapján címkézik a cikkeket – e láthatatlan címkék is segítik olvasóinkat a megfelelő tartalom megtalálásában.

7 napos válaszadási garancia

Még a 8394 oldalnyi terjedelem sem garancia arra, hogy egy egyedi munkaügyi problémára választ találjanak előfizetőink – viszont a honlap főoldalán feltett kérdéseikre 7 napon belül választ adnak szerkesztőink e-mailben.

Nem csak munkaügy – adózás és társadalombiztosítás is

Szerzőink a válaszadásnál a munkaügyi vonatkozásokon túl kitérnek a kérdések adózási vonatkozásaira is (ha vannak), azért, mert meggyőződésünk, hogy ezzel is az előfizetőink pénzügyi eredményességét szolgáljuk.

Szerkesztőink vezető munkaügyi szakemberek

17 éve főszerkesztője a lapnak dr. Horváth István, aki kiemelkedő képességű szerkesztői-szerzői csapattal küzdött meg eddig a 4984 olvasói kérdéssel.

Eltűnt közalkalmazott jogviszonyának megszüntetése

Intézményünk egyik közalkalmazottja 2023. augusztus 15. óta munkavégzés céljából a munkahelyén nem jelent meg. Távollétének okáról és várható időtartamáról sem a közvetlen...

Tovább a teljes cikkhez

Végkielégítés egészségi alkalmatlansággal indokolt felmondás esetén

Két munkavállalónk keresőképtelen állományának lezártát követően már nem lesz alkalmas a munkakörének betöltésére. Olyan mértékű egészségromlásuk van, amely alapján -...

Tovább a teljes cikkhez

Nyugdíjasnak minősülés

Az egyik munkavállalónk február 28-án töltötte be a 65. életévét. Szervezeti okokra hivatkozással szeretnénk megszüntetni a jogviszonyát március végével. Nincs információnk arra...

Tovább a teljes cikkhez

Munkakör-felajánlás és észszerű alkalmazkodás

A Kúria BH 2024.16. számú döntésének értelmezésével kapcsolatban szeretném segítségüket kérni. Mivel az Mt. nem definiálja a fogyatékosságot, és más jogszabályra sem hivatkozik...

Tovább a teljes cikkhez

Felmondás keresőképtelenséggel járó betegség alatt

Egy munkatársunk már több mint fél éve állományban van. Most szeretné elindítani a leszázalékolását, és az ügyintéző azt mondta neki, hogy ki kell jelentkeznie a táppénzről, és...

Tovább a teljes cikkhez

Munkavállaló összeférhetetlen magatartása

Ha a munkavállaló társaságával a munkáltató leszerződik, mindazonáltal a szerződéskötés folyamata alatt sem derül ki a munkáltató számára, hogy az új partnere...

Tovább a teljes cikkhez

Utazási kedvezmény önkormányzati művelődési házban dolgozóknak

Jár-e a 2024. március 1-jei nappal hatályba lépett 38/2024. Korm. rendelet szerinti utazási kedvezmény önkormányzatnál, illetve önkormányzat intézményénél (művelődési ház)...

Tovább a teljes cikkhez

Kógens szabályok értelmezése külföldi jog kikötésénél

Az Mt. 3. §-a (1) bekezdésének az értelmezése kapcsán szeretnénk a szíves segítségüket kérni. A praxisunkban gyakoriak az olyan esetek, amikor a felek a külföldi jog alkalmazásában...

Tovább a teljes cikkhez

Cafeteriajuttatás fizetés nélküli szabadság alatt

Várhatóan 2024. május 17-én szülöm meg a gyermekemet. Addig aktív állományban végzem köztisztviselői feladataimat. Terveim szerint gyermekem 2 éves korában térek vissza az aktív...

Tovább a teljes cikkhez

Munkakör-felajánlás és észszerű alkalmazkodás

A Kúria BH 2024.16. számú döntésének értelmezésével kapcsolatban szeretném segítségüket kérni. Mivel az Mt. nem definiálja a fogyatékosságot, és más jogszabályra sem hivatkozik...

Tovább a teljes cikkhez

Felmondás keresőképtelenséggel járó betegség alatt

Egy munkatársunk már több mint fél éve állományban van. Most szeretné elindítani a leszázalékolását, és az ügyintéző azt mondta neki, hogy ki kell jelentkeznie a táppénzről, és...

Tovább a teljes cikkhez

Munkavállaló összeférhetetlen magatartása

Ha a munkavállaló társaságával a munkáltató leszerződik, mindazonáltal a szerződéskötés folyamata alatt sem derül ki a munkáltató számára, hogy az új partnere...

Tovább a teljes cikkhez

Utazási kedvezmény önkormányzati művelődési házban dolgozóknak

Jár-e a 2024. március 1-jei nappal hatályba lépett 38/2024. Korm. rendelet szerinti utazási kedvezmény önkormányzatnál, illetve önkormányzat intézményénél (művelődési ház)...

Tovább a teljes cikkhez

Kógens szabályok értelmezése külföldi jog kikötésénél

Az Mt. 3. §-a (1) bekezdésének az értelmezése kapcsán szeretnénk a szíves segítségüket kérni. A praxisunkban gyakoriak az olyan esetek, amikor a felek a külföldi jog alkalmazásában...

Tovább a teljes cikkhez

Cafeteriajuttatás fizetés nélküli szabadság alatt

Várhatóan 2024. május 17-én szülöm meg a gyermekemet. Addig aktív állományban végzem köztisztviselői feladataimat. Terveim szerint gyermekem 2 éves korában térek vissza az aktív...

Tovább a teljes cikkhez

Idegennyelv-tudási pótlék - az illetmény összegén kívül

A köztisztviselői garantált bérminimumba beleszámít a nyelvpótlék, vagy az illetmény megállapításánál a pótlékot azonfelül kell figyelembe venni?

Tovább a teljes cikkhez

Köznevelési foglalkoztatotti jutalom - a jogszerző idő értékelése

Önkormányzati óvodánkban 2022. augusztus 2. óta dolgozó pedagógus köznevelési foglalkoztatotti jutalma megállapításához a közalkalmazott 2024. január 3. napján 26 év 3 hónap...

Tovább a teljes cikkhez

Munkaidőkeretben elrendelt rendkívüli munkavégzés elszámolása

Munkaidőkeretben rendkívüli munkaidő elrendelése esetén a rendkívüli munkavégzés ellenértékét (a 100% pótlékot vagy 50% pótlék + pihenőnapot) az elrendelés hónapjában kell...

Tovább a teljes cikkhez

Online változat

Nyomtatott változat

Egyedi adathordozó

7 napon belüli válaszadás

Plusz kreditpontok díjmentesen

Tematikus videók

Céginformáció (feketelista.hu)

Online változat

A Munkaügyi Levelek jelen online változata (előfizetés) két alapfunkciót lát el: a főoldalon található kereső segítségével kereshetővé teszi a honlap 2008 óta megjelent teljes tartalmát; az ugyanott található kérdezőmező segítségével pedig kérdés intézhető a szerkesztőséghez. Az online változat tartalma 2-3 hetente bővül a nyomtatott lapként megjelenő – azzal teljesen egyező – tartalommal. Az online változatban is kizárólagosan az olvasó kérdez – a szerkesztőség válaszol szerkezetben találhatók a cikkek, jelenleg összesen 4984 cikk (kérdés-válasz). A Munkaügyi Levelek előfizetői (igénylés esetén) egyedi adathordozón is megkapják a lap teljes tartalmát a tárgyévet követő első negyedévben.

Nyomtatott változat

A Munkaügyi Leveleket a hatályos munkaügyi szabályozásnak megfelelő igény hívta életre. A 2-3 hetente ma is megjelenő nyomtatott változat tartalma kizárólagosan az olvasó kérdez – a szerkesztőség válaszol logikára épül fel. Tartalomjegyzékét az olvasói kérdések képezik, melyek rövid címmel vannak ellátva – így a lap tartalma akár egy perc alatt áttekinthető. A nyomtatott változat (előfizetés) tartalmával folyamatosan bővül az azzal tartalmilag egyező jelen online változat. A lap első száma 2008. május 19-én jelent meg, legfrissebb lapszáma az 260-ik lapszám, amely az 4984-ik cikkel zárul. A szerkesztőség tagjait lásd itt. A nyomtatott változat
címlapja itt 
Munkaügyi Levelek legfrissebb szám
látható.
A Munkaügyi Levelek előfizetői (igénylés esetén) egyedi adathordozón is megkapják a lap teljes tartalmát a tárgyévet követő első negyedévben.

Egyedi adathordozó

A Munkaügyi Levelek teljes tartalma megjelenik minden naptári évet követő első negyedévben, melyet a lap előfizetői az előfizetés jogán (igénylés esetén) kapnak meg egyedi adathordozón lévő alkalmazás formájában.
Az alkalmazás mindig a 2008. május 19-én megjelent első lapszámtól a legutolsó naptári év decemberéig bezárólag tartalmazza valamennyi cikket, amely ebben az időintervallumban megjelent. Az alkalmazás tartalma így mindig az utolsó hozzáfűzött naptári év tartalmával bővül. Az alkalmazás egyszerű keresővel van ellátva, amelynek segítségével ugyanúgy kereshető a Munkaügyi Levelek tartalma, mint annak online változatáé. .
Az alkalmazás futtatásához szükséges rendszerkövetelmények:
minimális hardverigény: optikai meghajtóval rendelkező számítógép, minimum 500 MB szabad tárhely, az operációs rendszer Windows 7 vagy annál magasabb verzió. Az alkalmazás indítása után csak a képernyőn megjelenő utasításokat kell követni.

7 napon belüli válaszadás

Előfizetőink számára nyújtott személyi szolgáltatás, amely során egyedi munkaügyi kérdéseikre, problémáikra 7 naptári napon belül e-mailben írásos választ kapnak szerkesztőinktől. A szolgáltatás igénybevételéhez lásd: Tudnivalók kérdezőknek.

Plusz kreditpontok díjmentesen

A könyvvizsgáló, adótanácsadó, adószakértő és mérlegképes könyvelő előfizetőink társhonlapunkon, a kotelezotovabbkepzes.hu-n díjmentesen szerezhetnek újabb kreditpontokat a honlap tananyagainak megtekintésével. A kotelezotovabbkepzes.hu használata előzetes regisztrációhoz kötött, amely a személyes e-mail-cím megadásával elvégezhető a https://kotelezotovabbkepzes.hu/ regisztracio/ oldalon a tananyagok megtekintése előtt.

Tematikus videók

MIKOR, MIRE, MIÉRT ÉS MIT LÉP A NAV?
Eltérő adózói magatartásra eltérő NAV reagálás
Megnézem

Így működik az eÁFA-rendszer 2024-től Megnézem

Számviteli változások 2024 Megnézem

Összes korábbi konferenciánk videón Megnézem

Céginformáció (feketelista.hu)

A feketelista.hu 10 közhiteles állami nyilvántartás összevonásával létrejött cégnyilvántartás, amely az adószám segítségével összekapcsolja és céghez köti az utolsó öt évben nyilvánosságra hozott különféle hatósági eljárásokat és törvénysértéseket.
Megnézem